Kids Starter Pack grupa wiekowa: lat

Kilka słów na temat kursu

Programowanie dla dzieci? Może brzmieć groźnie, ale wcale takie nie jest! Kids Starter Pack to kurs przeznaczony dla najmłodszych. Na zajęciach kładziemy nacisk przede wszystkim na dobrą zabawę podczas pierwszego kontaktu z komputerowym światem.

Czas trwania zajęć to każdorazowo 90 minut. Wiemy, że dzieciakom ciężko jest wysiedzieć w miejscu, dlatego zawsze poświęcamy około 30 minut na gry i zabawy ruchowe, które wybraliśmy w oparciu o opinię naszych pedagogów i psychologa. Tematyka gier dotyczy liczb, komputerów i programowania i ma na celu naprowadzenie dziecka na myślenie, pozwalające mu w przyszłości zrozumieć coraz bardziej skomplikowany, (choć logiczny) świat programowania. Krok po kroku wdrożymy podopiecznych w cyfrowy świat, aby z nami zawsze poruszali się po nim bezpiecznie i świadomie!

Zapisz swoje dziecko na ten kurs

Na pierwszych zajęciach najmłodsi zrozumieją kim jest programista i czym się zajmuje, jakie ma możliwości oraz czym tak naprawdę jest „programowanie”. Duży nacisk postawimy przy tym na ukierunkowanie ich na logiczne myślenie oraz rozwijanie kreatywności w rozwiązywaniu problemów.
Na zajęciach nie zabraknie popularnych programów przeznaczonych do nauki kodowania dla najmłodszych takich jak KODU, Scratch czy MakeCode, ale wprowadzimy też naszą autorską aplikację: First Challenge to barwna gra logiczna osadzona w świecie 3D, której główny bohater (nasz Kodek!) wykonuje komendy zaprogramowane przez dzieci.

Uwaga GRATIS! Na zajęciach odwiedzimy także Smart Kids Planet – Centrum Mądrej Zabawy na PGE Narodowym i opowiemy dzieciom jak stworzyliśmy całą technologię (tak, osobiście ją stworzyliśmy!)

Ile kosztuje kurs i co się w nim zawiera?

Cena kursu
to 1400 zł

za semestr nauki
z Wojownikami Kodu!

Cena kursu obejmuje:

  • 24 spotkania po 1.5h zegarowej, 1xtyg. ( 48 godzin lekcyjnych) – całość kursu obejmuje dwa semestry nauki
  • pomoc w nauce ze strony co najmniej dwóch osób – Trenera oraz Asystenta
  • wspólne wyjście do Centrum Mądrej Zabawy – Smart Kids Planet na PGE Narodowym (obejrzymy atrakcje w obiekcie i opowiemy jak je zaprogramowaliśmy (tak, osobiście!))
  • wydarzenia dodatkowe
  • dostęp do materiałów online
  • wsparcie trenera poza godzinami kursów
  • dostęp do nowego sprzętu gamingowego wysokiej jakości na każdych zajęciach (zapewniamy uczestnikom kursu laptopy – jeden na osobę), a także tabletów i płytek Micro:bit!

Agenda kursu

1

Ahoj przygodo! Zapoznamy się ze sprzętem i oprogramowaniem, które będą towarzyszyć nam przez cały kurs i omówimy co nas czeka w ciągu całego roku szkolnego.

2

Podczas wspólnej zabawy poznamy podstawowe zasady programowania. Omówimy też zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu oraz komputera. W drugiej części zajęć zaprogramujemy robota!

3

Poznamy środowisko programistyczne KODU. Do czego służy i co można w nim zrobić? Zbudujemy własny model 3D!

4

KODU rusza z pomocą! Zbudujemy labirynt pełen przygód!

5

First Challenge! Pierwszym wyzwaniem dla uczestników kursu będzie nasza autorska gra logiczna! Pokaże ona w praktyce na czym polega programowanie. Podyskutujemy też o tym, jak przełożyć akcję bajkowego świata gry na rzeczywistość związaną z pracą programisty.

6

Kodu i Bodu – wspólna misja! Stworzymy gry dla dwóch graczy (multiplayer) – po tych zajęciach dzieci będą mogły zapraszać kolegów i koleżanki do podjęcia rywalizacji o wygraną w zaprogramowanej przez siebie grze!

7

Organizujemy wyścig! – zbudujemy inteligentych przeciwników w Kodu GameLab.

8

Ruszamy na drugą stronę! Zbudujemy grę, w której zadaniem gracza będzie przedostanie się na drugą stronę rzeki. Jak? Przeskakując po płynących drzewkach, których ruch sami zaprogramujemy!

9

Castle Defender! Nasz Koduś będzie bronić twierdzy przed najeźdźcami z morskich głębin 😊

10

Castle Defender – wrócimy do gry z poprzednich zajęć i rozbudujemy ją o nowe funkcjonalności!

11

Uwaga, proszę wsiadać! – zbudujemy animowane lotnisko oraz stację kolejową

12

Uwaga, proszę wsiadać! – rozbudowujemy nasz projekt

13

Połowa kursu za nami! Sprawdzimy czego się nauczyliśmy. Z pomocą Trenera stworzymy własną aplikację.

14

Płytka Mikro:bit oraz MakeCode – wprowadzenie.

15

Stworzymy nasz własny licznik kroków! Ile kroków musimy zrobić aby przejść naszą sale?

16

Do czego można wykorzystać Mikro:bit – poeksperymentujmy!

17

Poznamy kolejną technologię – tym razem Scratch!

18

Czary mary, hokus pokus! – stworzymy w Scratchu kulę przepowiadającą przyszłość!

19

Stworzymy grę, w którą zagramy w domu z rodzicami – kto wygra? Rodzic czy uczestnik naszego kursu? (naszym zdaniem oczywiście ten drugi!). Pod koniec zajęć wybierzemy też wspólnie technologię, w której wykonamy projekty końcowe.

20

Ruszamy na podbój Smart Kids Planet! Centrum Mądrej Zabawy na PGE Narodowym otworzy przed nami nie tylko świat atrakcji dla dzieci! Przede wszystkim dowiemy się jak nasi programiści stworzyli niesamowitą technologie tego miejsca! (tak, napisaliśmy ją osobiście 😊).

21

Houston! Mamy problem! – zaprogramujemy rakietę w Scratchu i stworzymy centrum kosmiczne.

22

Zaczniemy tworzyć projekt, który wybrali uczniowie!

23

Dokończymy własne projekty, podsumowujące całą naszą wiedzę zdobytą na kursie.

24

Podsumowanie roku – uroczyście rozdamy Certyfikaty ukończenia rocznego kursu programowania dla dzieci oraz podziękujemy sobie za ten inspirujący rok zabawy i nauki w jednym!

Galeria zdjęć

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider